פוליש קריסטל

פוליש קריסטל הינה שיטת ניקיון של חידוש והברקת רצפות שתעניק מראה חדש לגמרי לרצפה בבית או במשרד שלכם ושכבת הגנה שתעזור בשימור אבני המרצפות לטווח הארוך. הפוליש הזה מתבצע באמצעות חברות ניקיון מקצועיות תוך כדי שימוש במכונות מתקדמות וחומרים מיוחדים לפוליש. פוליש קריסטל אשר מכונה בימינו אף הברקה קריסטלית, הוא שיטה שבה מחדירים לשכבה העליונה של המרצפות חומר מיוחד על בסיס מגנזיום. החומר הזה מתקשר עם הקריסטלים של חומר הריצוף – בטון, אבן, שיש – ומחזק אותם. התרכובת הכימית ביניהם יוצרת שכבה אטומה, מבריקה וכן קשיחה ומכאן השם פוליש קריסטל לריצוף.

השם של פוליש קריסטל הוא השם שמחליף את השיטה הישנה של פוליש ווקס. הפוליש הזה מבוצע באמצעות ליטוש וניקיון יסודי של מרצפות בעזרת מכונות ליטוש שנקראת מלטשת יהלומים. לאחר ליטוש וניקוי של המרצפות, מחדירים את חומרי האטימה והברק למרצפות עצמן באמצעות חימום. בשיטה הזאת ניתן להגיע לרמת ליטוש, ניקיון וברק ושימור אבני המרצפות לטווח הארוך וכמובן לטווח הקצר.

מה חשוב לדעת אודות פוליש קריסטל?

פוליש קריסטל לא משייף ומסיר את השכבה העליונה של החומר, ולכן הוא לא מתאים ליישור בליטות ושקעים במשטח וכן להסיר כתמים שנוצרו באופן עמוק מדי – כדי לבצע זאת יש צורך לבצע תהליך של ליטוש. עם זאת, פוליש קריסטל מיועד למשטחים שהברק שלהם דהה עם הזמן אבל שמצבם הכללי טוב בסך הכל. התהליך של ביצוע הפוליש כולל ראשית כל ניקיון מעמיק של המשטח וייבוש מלא של המשטח. לאחר מכן מורחים על כל אריח בנפרד חומר מיוחד שמכיל מגנזיום. בעזרת מכונת פוליש מחדירים את החומר אשר מכיל מגנזיום ובמכונה יש דסקיות סובבות על צמר אלומיניום, הריאקציה הכימית עם החום שנוצר, מחדירים את המגנזיום לשכבה העליונה של הריצוף ויוצרים שכבת מגן קריסטלית. בהתאם למצב הריצוף ולחומר הריצוף חוזרים על פעולה זאת שלוש עד ארבע פעמים עד לקבלת התוצאה המושלמת.

ציוד מתקדם ומחירים של פוליש קריסטל

בין החברות השונות משתנים גם המחירים עבור ביצוע פוליש קריסטל. ישנו מחיר ממוצע בשוק, אבל השוני נקבע בהתאם לאיכות העבודה ולטיב הציוד שמחזיקה כל חברה וחברה. מומלץ שתבצעו סקר שוק לפני שאתם מזמינים שירות מחברה כזו או אחרת. כאשר מדובר בפוליש קריסטל חשוב מאוד לשכור שירותי חברה אשר מחזיקה בציוד מתקדם ומודרני. מלטשת יהלום בפיתוח טכנולוגי מאפשרת עבודת פוליש קריסטל הולמת ומיטבית.